Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ron Denis

16. 3. 2008

Ve vedení týmu McLaren možná přece jen dojde ke změnám. Deník Times přišel s tvrzením, že šéf týmu Ron Dennis sice neodejde úplně, jak spekuloval v uplynulém týdnu španělský deník Marca, ustoupí však krok stranou. Times se při tom odvolává na zdroj z Dennisova blízkého okolí. Jak přesně by ten „krok stranou“ měl vypadat, však nepřiblížil.

Deník Marca ve středu napsal, že Ron Dennis byl spolupodílníky McLarenu donucen rezignovat na svůj post. Tyto zprávy však později popřel obchodní ředitel McLarenu Martin Whitmarsh.

Podle deníku Times se Ron Dennis údajně chystá oznámit své rozhodnutí v průběhu několika dní. Dennis přehodnotil priority svého života a po čerstvém rozvodu chce více času trávit se svými třemi dětmi. Navíc cítí, že se loha týmového šéfa změnila. Jeho rozhodnutí si pravděpodobně nevynutil žádný z ostatních podílníků týmu McLaren.

Podle deníku Daily Telegraph Dennis přiznal, že už po loňském posledním závodu v Brazílii přemýšlel o úplném odchodu z týmu. Svou úlohu od té doby zvažuje neustále. Daily Telegraph tvrdí, že Dennis svůj způsob práce určitě změní, otázkou zůstává kdy.

Sezona 2007 byla pro Rona Dennise mimořádně těžká. Jeho tým byl potrestán za špionáž u Ferrari a přišel tak o body v poháru konstruktérů i sto milionů dolarů. Dennisův chráněnec Lewis Hamilton měl sice našlápnuto k senzačnímu titulu mistra světa, boj o něj však prohrál v posledním závodě. Téměř celou sezonu bylo navíc v garážích McLarenu dusno, protože piloti týmu Lewis Hamilton a Fernando Alonso se nesnesli. Civilní vyšetřování špionáže navíc stále trvá. Vedení týmu včetně Dennise navštívili v uplynulém týdnu italští vyšetřovatelé a v doprovodu britské policie jim prohledali domy.

 

Zdroj:f1sports

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář